Вітаю вас в блозі Вікторії Демченко, вчителя основ здоров'я ЗЗСО № 5 м. Токмака Запорізької області.
Сподіваюсь, що на сторінках блогу ви знайдете багато цікавої та корисної інформації.

29/02/2016




    Освітній проект «Враховуй різницю»
25-26 лютого  у м. Бердянськ вчителі  Запорізькоі  області на практиці відпрацьовували навички відкритого спілкування з дітьми в умовах соціального конфлікту. «Кроки до порозуміння» - саме так називається спеціальний курс, який стане основою  уроків толерантності в школах.

Мені довелося взяти участь у  цьому  навчальному семінарі.  Захід проходив у ЗОШ №5 м. Бердянськ  для вчителів, які будуть брати участь у апробації навчальних матеріалів нового курсу "Кроки до порозуміння". До участі в апробації залучені 20 навчальних закладів Харківської, Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Запорізької областей. Навчальний курс "Кроки до порозуміння" створено у рамках проекту "Долаємо прірву: інструменти для об'єднання розділених громад", що реалізується організацією "Вчителі за демократію та партнерство" у співпраці з Інститутом педагогіки Національної академії педагогічних наук України при фінансовій підтримці USAID; науковий керівник проекту член-кореспондент НАПН, доктор педагогічних наук Олена Іванівна Пометун. У Запорізькій області регіональним координатором є Наталія Миколаівна Богомолова, тренером проекту Ірина Петрівна Бондарук. Особлива подяка за відмінну організацію заходу.
Пілотний проект запускають у 500 школах Східної України, .якщо він стане успішним, то буде реалізований і в інших областях нашої країни.
Реалізовує проект громадська організація «Вчителі за демократію та партнерство» у межах проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
«Ідея проекту виникла як відповідь на потребу та виклик українського суспільства в умовах соціального конфлікту та перехідного періоду. Основне наше завдання — сприяти об'єднанню розділених родин та громад з огляду на існування різних точок зору. Ключовий поклик — враховувати різноманітність та використовувати її як ресурс для розвитку», — розповідають  організатори проекту.
Викладаючи предмет «Кроки до порозуміння» вчителі розповідатимуть старшокласникам, як можна порозумітися в конфліктних ситуаціях, навчать поважати різні погляди на одну й ту ж саму ситуацію, правильно сприймати інформацію та вміти формулювати і відстоювати свою позицію в дискусіях.
Вчителі будуть підготовлені до нового предмету за допомогою безкоштовних тренінгів, де їм розкажуть методику викладання уроків. Усі навчальні матеріали у школи також будуть передані безкоштовно.





Немає коментарів:

Дописати коментар