Скетчноутінг: фіксуємо ідеї швидко та яскраво
Останнім часом доводилося не раз чути про скетчноутінг. Вам, мабуть, також. І так, що ж ховається за цим заплутаним словом?
Назва «скетчноутінг», як можна здогадатися, складається з двох англійських слів: sketch – ескіз, note – нотувати. Виходить, усе зовсім просто: нотатки-ескізи.
Скетчноутінг – це можливість коротко та швидко фіксувати ідеї, з’єднувати їх, а потім презентувати візуально. Це гарний спосіб продумати все в деталях та поглянути на проект з різних боків.
Такі нотатки найкращий спосіб подачі інформації. Вони підсумовують головну ідею в малюнках від руки та основних фразах. При цьому нотатки зручніші за відео слайди та сприймаються краще ніж звичайні таблиці. До того ж, вони зацікавлять аудиторію в будь-якому разі.
Що дає нам скетчноутінг?
Якщо ви занотовуєте щось за спікером, зміст вдасться запам’ятати набагато легше та тримати все в пам’яті довше.
Процес розфарбовування допомагає сконцентруватися та подумати над деталями.
Вибір кольорів, організація і розташування елементів, встановлення зв’язків між ними встановлює певну ієрархію у виконанні завдань та допомагає розставити пріоритети в завданнях.
Роздуми над тим, як зобразити певний аспект, дозволяють зрозуміти його краще.
Стрілки між блоками поєднують не лише представлену візуально інформацію, а й її місце в загальній картині та зв’язок з іншими ідеями.
Ваша ідея набирає матеріальну форму та соціалізується, адже скетчноутінг – це свого роду написання блогу.
Ви починаєте краще малювати і висловлювати думки.
Як це все зробити?
Малюйте. Це перший та найголовніший шлях. Починайте з елементарних малюнків та діаграм. Їх завжди можна доповнити трохи пізніше. Малюнок не повинен бути одразу ідеальним. Просто не забувайте брати із собою блокнот, щоб домальовувати картинку як тільки з’явиться нова ідея або візуальне оформлення вже чогось придуманого. Або завантажте спеціальну програму (про них ми розповімо трохи пізніше).
Редагуйте. Якщо ви записуєте за кимось, не потрібно нотувати все слово в слово. Перефразовуйте, скорочуйте, робіть усе зрозумілішим. Таким, щоб було зрозуміло саме вам. Якщо записуєте дослівно, не забувайте позначати, що це цитата.
Діліть на частини. Використовуйте окремі блоки та секції для запису інформації. Так зручніше – вона не буде накопичуватися в рядках, а сприйматиметься краще.
Працюйте. Необхідно робити декілька справ одночасно – слухати, перефразовувати, малювати. Спочатку це може бути важко, проте це неабияка зарядка для мозку.
Відпочивайте. Якщо щось зовсім не хоче залишатися на папері (малюнки не виходять, слова не записуються), можливо, вам це і зовсім не треба. Зачекайте, поки знову почуєте/придумаєте щось цікаве.
Тренуйтеся. Розвивати навички скетчноутінгу зовсім неважко. Головне бажання, старанність і трошки часу. Спробуйте нотувати фільми, пісні, власні розмови, записи лекцій тощо. Малюйте прості речі, все, що бачите навколо.
Все, що вам потрібно, – ручка, фломастери або олівці та гарний настрій. Ловіть ідеї, запускайте нові проекти та розповідайте про них нам.
Ефективним є використання цього прийому під час навчання.Адже це допомагає Запакувати, розпакувати та запам'ятати будь-яку інформацію.
Далі приклади скетчів , які зробили учні , під час вивчення тем "Самовизначення особистості" та "Вибір майбутньої професії."
Немає коментарів:
Дописати коментар