Вітаю вас в блозі Вікторії Демченко, вчителя основ здоров'я ЗЗСО № 5 м. Токмака Запорізької області.
Сподіваюсь, що на сторінках блогу ви знайдете багато цікавої та корисної інформації.

29/11/2015

"В Україні стартувала нова хвиля інформаційної кампанії «Не дай СНІДу шансу!"


Про це йшлося в УНІАН на прес-конференції  27 листопада з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІД, що відзначається у світі 1 грудня.







Як зазначали учасники заходу, кампанія вперше об’єднала зусилля Уряду України та міжнародних організацій - Об’єднаної Програми ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС) та компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням Уряду Німеччини. Метою кампанії є підвищити обізнаність про ВІЛ-інфекцію серед населення та  популяризувати відповідальну поведінку та тестування на ВІЛ-інфекцію. До соціальних ініціатив у рамках кампанії долучаться і представники приватного сектору, які підтримають цілий ряд масштабних заходів, спрямованих на інформування, тестування і вчасне виявлення ВІЛ-інфекції та інших соціально небезпечних захворювань. Кампанія охоплює масові профілактичні заходи, які проводяться вже вдруге на національному рівні. 
Детальніше читайте на УНІАН:http://health.unian.ua/country/1196358-v-ukrajini-startuvala-nova-hvilya-informatsiynoji-kampaniji-ne-day-snidu-shansu.html
Експерти наголошували, що в країнах Східної Європи та Центральної Азії продовжується зростання кількості нових випадків інфікування на ВІЛ. За загальними оцінками, в цьому регіоні кількість людей, які живуть з ВІЛ, уже перевищила 1,5 мільйона людей і кожного дня реєструється понад 400 нових випадків ВІЛ-інфекцій. Україна все ще демонструє загрозливий темп розвитку епідемії ВІЛ/СНІД та залишається одним з найбільш уражених ВІЛ-інфекцією регіонів світ: за оновленими оцінками на початок 2015 року в Україні мешкало понад 217 тисяч людей з ВІЛ- інфекцією.
Як зазначив міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі, боротьба з епідемією ВІЛ залишається одним із пріоритетних напрямків державної політики у сфері охорони здоров’я, а уряд виконує свої зобов‘язання та здійснює координацію відповіді на епідемію, незважаючи на всі наявні труднощі.
«Всесвітній день боротьби зі СНІД, що традиційно відзначається 1 грудня – привід для всіх нас продемонструвати нашу згуртованість та єдність у подоланні ВІЛ-інфекції в Україні, адже лише разом ми можемо досягти змін на краще. Україна зробила європейський вибір, і ми докладаємо усіх зусиль, аби забезпечити проведення реформи всього сектору охорони здоров’я на найвищому рівні та у відповідності до найкращого міжнародного досвіду. Я завжди будут підтримувати подібні акції», - сказав міністр .
Директор Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України професор Наталія Нізова, поінформувала, що 57% ВІЛ-інфікованих в Україні проживають у Донецькій, Луганській, Миколаївській та Одеській областях.
«До бойових дій на сході країни 15%-інфікованих проживали у Донецькій та Луганській. Зараз ці люди мігрують по країні. 75% серед нових випадків – у людей від 20 до 29 років. Для нас дуже важливо, щоб 20-річні залишилися здоровими.  Серед нових випадків також вдічі збільшилася кількість жінок, половина заразилася сексуальним шляхом і не використовували презервативи при статевому акті», - сказала Нізова.
 «Україна все ще демонструє загрозливий темп розвитку епідемії ВІЛ/СНІД та залишається одним з найбільш уражених ВІЛ-інфекцією регіонів світу, адже за оновленими оцінками щодо ВІЛ/СНІДу, на початок 2015 року в Україні мешкало більше 217 тисяч людей з ВІЛ. Кожна друга людина, яка живе з ВІЛ, не знає про свій статус і залишається поза медичним спостереженням. В цій ситуації профілактична робота з протидії ВІЛ серед загального населення є надзвичайно важливою, адже попереджувати – завжди простіше, аніж лікувати», - сказала Нізова.
Статистичну інформацію щодо розповсюдження ВІЛ-інфекції  у Запорізькій області можна проглянути
У свою чергу регіональний директор GIZ в Україні та в Республіці Білорусь Сабіне Мюллер запевнила, міжнародні партнери активно підтримують Україну у боротьбі з ВІЛ-інфекцією.
За офіційними даними, щоденно в Україні ВІЛ-інфікується 48 осіб, діагноз СНІД ставлять 12 людям, а помирають від СНІДу — восьмеро. Особливість Віл-інфекції полягає в тому, що неправильна інформація про шляхи її передачі створює напругу в суспільстві стосовно цієї категорії хворих.
Статистична інформація щодо розповсюдження ВІЛ-інфекції в Запорізькій області до вашої уваги у наступному буклеті.
Ця інформація була запропонована у блозі Ірини Топчий
Дякую, колего!

Немає коментарів:

Дописати коментар